UWAGA! Dołącz do nowej grupy Poznań - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Poznaniu

Beata Iłków

Beata Iłków


Już wkrótce rozpocznie się coroczna akcja Ministerstwa Sprawiedliwości pod nazwą „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Wydarzenie to będzie trwało od 17 do 23 lutego 2025 roku, a jego celem jest wsparcie osób, które doświadczyły przestępstw. Obchody związane są także z Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw, który przypada 22 lutego. Policja w Poznaniu weźmie aktywny udział w tej inicjatywie, oferując pomoc prawną oraz inne formy wsparcia.

Program Tygodnia Pomocy ma na celu zwrócenie uwagi na prawa i potrzeby osób pokrzywdzonych. W odpowiedzi na te potrzeby, lokalne komendy policji na terenie Wielkopolski będą współpracować z różnymi ośrodkami pomocowymi, takimi jak Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz stowarzyszenia i fundacje. Policjanci przekażą swoją wiedzę oraz doświadczenie, aby służyć wsparciem dla osób w trudnej sytuacji.

Harmonogram dyżurów policjantów został szczegółowo zaplanowany, aby umożliwić jak najszerszemu gronu osób skorzystanie z dostępnej pomocy. Dyżury będą się odbywać w różnych lokalizacjach w Poznaniu i okolicach, w tym Punktach Interwencji Kryzysowej i lokalnych komisariatach. Policja zapewni bezpłatne porady prawne, co ma stanowić istotne wsparcie dla mieszkańców potrzebujących informacji i pomocy w kwestiach dotyczących przestępstw.

Źródło: Policja Poznań


Oceń: Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Poznaniu

Średnia ocena:4.61 Liczba ocen:14


Zobacz Także