Od 18 stycznia 2026 roku na linii nr 416 w Poznaniu uruchomione zostaną pilotażowe kursy w niedziele oraz święta, co jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie tą trasą. Linia została wprowadzona do użytku w październiku 2023 roku i od samego początku cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Dodatkowe kursy mają na celu zwiększenie dostępności transportu publicznego w weekendy oraz święta, co powinno ułatwić mieszkańcom Swarzędza podróżowanie.
Linia nr 416 została skierowana do obsługi rejonu ulic Mogileńskiej, Antoninka i Zielińca, zapewniając lepsze połączenie z Gruszczynem. Wprowadzony projekt jest wynikiem współpracy między Zarządem Transportu Miejskiego a gminą Swarzędz. Jej weszły w życie w odpowiedzi na zapotrzebowanie, które zaobserwowano wśród pasażerów.
W ramach pilotażu, nowe kursy będą realizowane w godzinach od 8:00 do 16:00. Trasa linii 416 obejmuje przystanki takie jak Gruszczyn Katarzyńska, Gruszczyn/Swarzędzka czy Gruszczyn/Zielińska, kończąc na ulicy Mogileńskiej. Wprowadzenie tych zmian ma na celu zwiększenie komfortu podróżowania i zachęcenie mieszkańców do korzystania z komunikacji publicznej w weekendy.
Źródło: Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu
Oceń: Nowe kursy na linii nr 416 w niedziele i święta od 18 stycznia
Zobacz Także

