Od 3 listopada 2025 roku mieszkańcy Koninka będą mogli korzystać z nowych przystanków autobusowych Koninko/Lazurowa. Zlokalizowane one będą przy nowym rondzie na skrzyżowaniu ulic Radiowej i Lazurowej. Ta zmiana wprowadza istotne udogodnienia dla pasażerów korzystających z podmiejskiej linii nr 511. Linia ta zapewnia dogodny dojazd do różnych miejscowości w regionie.
Nowe przystanki mają na celu zwiększenie dostępności komunikacyjnej w gminie, co powinno przyczynić się do poprawy jakości życia mieszkańców. Linia nr 511 przebiega przez kluczowe lokalizacje, łącząc Kamionki z RONDEM RATAJE, co czyni ją istotnym elementem infrastruktury transportowej w tej części aglomeracji poznańskiej.
Trasa linii nr 511 obejmuje szereg przystanków, w tym Kamionki/Klonowa, Kamionki/Platanowa, Borówiec oraz Szczytniki. Wprowadzenie nowych przystanków w Koninku to krok w kierunku lepszej organizacji transportu publicznego, który ma na celu zaspokojenie potrzeb rosnącej liczby mieszkańców w tej okolicy.
Źródło: Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu
Oceń: Nowe przystanki przy linii nr 511 – zmiany w komunikacji w Koninku
Zobacz Także




