W Poznaniu rozpoczęły się prace związane z modernizacją ulicy Reymonta, które obejmują układanie masy bitumicznej na sfrezowanej jezdni. W najbliższych dniach wykonawca będzie realizował szereg czynności mających na celu poprawę jakości nawierzchni oraz bezpieczeństwa użytkowników. Ruch w rejonie tych robót ulega bieżącym modyfikacjom, co ma na celu zminimalizowanie utrudnień dla kierowców.
Prace na ul. Reymonta rozpoczną się od układania warstwy wiążącej, która już została położona, a obecnie kontynuowane są działania związane z warstwą ścieralną. W środę, 13 sierpnia, prace będą prowadzone na lewym pasie, a dzień później na prawym. Organizacja ruchu w tym rejonie jest na bieżąco dostosowywana, aby umożliwić przejazd jednym pasem w kierunku ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego.
W związku z pracami budowlanymi, w szczególności 14 sierpnia planowane jest wstrzymanie ruchu na skrzyżowaniu ul. Reymonta z ul. Chociszewskiego. Następne etapy prac związane są z układaniem warstwy ścieralnej w rejonie ul. Wyspiańskiego oraz na skrzyżowaniach, co wymusi zamknięcie przejazdów przez cały dzień. Wszystkie działania mają na celu nie tylko poprawę nawierzchni, ale także bezpieczeństwa pieszych, w tym osób z niepełnosprawnościami, poprzez dostosowanie przejść i wprowadzenie odpowiednich oznaczeń.
Po zakończeniu prac, na ul. Reymonta nadal będą prowadzone roboty brukarskie oraz prace związane z odtworzeniem zieleni, co wpłynie na dalsze ograniczenia ruchu. W związku z tym kierowcy powinni być przygotowani na ewentualne zmiany w organizacji ruchu i dostosować swoje trasy do sytuacji na drodze.
Źródło: Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu
Oceń: Prace modernizacyjne na ul. Reymonta w Poznaniu
Zobacz Także