UWAGA! Dołącz do nowej grupy Poznań - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Rozpoczęła się budowa drogi rowerowej na Berdychowie


W Poznaniu trwają prace związane z budową nowej drogi rowerowej na Berdychowie, które mają na celu poprawę infrastruktury rowerowej w mieście. Realizacja projektu została odpowiednio zaplanowana, aby zminimalizować utrudnienia dla mieszkańców i kierowców. Wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie podkreśla, że prace są koordynowane z innymi inwestycjami w rejonie, co ma na celu zapewnienie płynności ruchu. W nadchodzących dniach przewidziane są zmiany w organizacji ruchu, które mają ułatwić poruszanie się w tej okolicy.

W wyniku prowadzonych prac, wprowadzono objazdy dla ruchu pojazdów w rejonie ulicy Piotrowo. Kierowcy muszą korzystać z ulic Jana Pawła II oraz Kórnickiej, co wiąże się z koniecznością korzystania z nawrotki na ul. Kórnickiej. Obowiązek ten wynika z prac związanych z wymianą torowiska realizowanych przez MPK, które są prowadzone od mostu św. Rocha do rejonu ul. Piotrowo. Nowe rozwiązania mają na celu poprawę komunikacji w tym obszarze.

Planowane jest, że pod koniec tygodnia, jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne, wprowadzone zostaną dodatkowe ułatwienia dla uczestników ruchu. Wykonawca zamierza rozpocząć odtwarzanie nawierzchni asfaltowej na ul. Kórnickiej, co z pewnością wpłynie na poprawę komfortu podróżowania. Ponadto, na południowej stronie ul. Berdychowo uruchomiony zostanie tymczasowy ciąg komunikacyjny dla pieszych, a na północnej stronie będą prowadzone prace związane z budową drogi rowerowej i chodnika. Mieszkańcy są proszeni o szczególną ostrożność w obrębie prowadzonych robót i zwracanie uwagi na stosowne oznakowanie.

Źródło: Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu


Oceń: Rozpoczęła się budowa drogi rowerowej na Berdychowie

Średnia ocena:4.73 Liczba ocen:10


Zobacz Także