UWAGA! Dołącz do nowej grupy Poznań - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Warsztaty literackie w Wielkopolskiej Bibliotece Publicznej dla bibliotekarzy


Wielkopolska Biblioteka Publiczna oraz Centrum Animacji Kultury organizują warsztaty poświęcone miniaturom literackim jako narzędziu w pracy z dziećmi i młodzieżą. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z różnymi formami miniatur, takimi jak haiku, drabble czy microfiction. Warsztaty, które mają na celu rozwój kreatywności oraz inspirowanie do innowacyjnych działań, odbędą się w Poznaniu 29 lipca 2025 roku.

Podczas zajęć uczestnicy zaznajomią się z krótkimi formami literackimi, a także dowiedzą się, jak można je wykorzystać w pracy z młodymi czytelnikami. Na warsztatach przewidziano różnorodne ćwiczenia, w tym tworzenie jednozdaniowych opowiadań oraz konkurencje na najlepsze miniatury. Uczestnicy będą mieli również okazję prezentować stworzone przez siebie teksty na forum grupy, co sprzyja wymianie doświadczeń oraz inspiracji.

Warsztaty będą prowadzone przez Renatę Urbaniak, doświadczoną nauczycielkę bibliotekarstwa, która realizuje wiele innowacyjnych projektów bibliotecznych. Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach mogą zgłaszać swoje uczestnictwo online, pamiętając, że liczba miejsc jest ograniczona do 20 osób. Ze względu na bezpłatny charakter zajęć, warto skorzystać z tej wyjątkowej okazji do poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności w animacji kulturalnej.

Źródło: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Poznaniu


Oceń: Warsztaty literackie w Wielkopolskiej Bibliotece Publicznej dla bibliotekarzy

Średnia ocena:4.57 Liczba ocen:21


Zobacz Także