W ostatnich dniach Policja w Swarzędzu zakończyła interwencję, która przyczyniła się do deportacji 61-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna został ujęty po tym, jak prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości, co nie było jego pierwszym wykroczeniem w tym roku. Efektem jego działań było wydanie decyzji przez Straż Graniczną, nakazującej mu powrót do ojczyzny.
Incydent miał miejsce 8 października, kiedy to funkcjonariusze policji zostali wezwani do miejscowości Uzarzewo w związku z wypadkiem drogowym. Kierowca osobowego samochodu stracił kontrolę nad pojazdem, wypadł z jezdni i utknął w bagnie. Na miejscu zdarzenia policjanci szybko ustalili tożsamość kierowcy oraz jego stan trzeźwości, który okazał się być powyżej dozwolonego limitu.
Dalsze ustalenia wykazały, że mężczyzna był już wcześniej zatrzymywany za jazdę pod wpływem alkoholu. W związku z powtarzającym się łamaniem przepisów oraz wykazanym brakiem poszanowania polskiego prawa, policjanci podjęli decyzję o sprawdzeniu legalności jego pobytu na terenie kraju. Z góry wiadomo było, że takie działania mogą skutkować deportacją, co ostatecznie miało miejsce. Postępowanie zakończyło się orzeczeniem zakazu wjazdu do Polski na 6 lat, a mężczyzna został przekazany straży granicznej.
Źródło: Policja Poznań
Oceń: Kolejna deportacja obywatela Ukrainy za jazdę w stanie nietrzeźwości
Zobacz Także