UWAGA! Dołącz do nowej grupy Poznań - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Podejrzany o kradzież rowerów w Stęszewie zatrzymany przez policję

Beata Iłków

Beata Iłków


Policjanci z Komisariatu Policji w Stęszewie zatrzymali 44-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież co najmniej czterech rowerów. Mężczyzna działał od końca września, wybierając jednoślady znanych marek. Zgłoszenie dotyczyło kradzieży roweru od jednego z mieszkańców, co doprowadziło do jego błyskawicznego aresztowania. Postawienie zarzutów może skutkować karą pozbawienia wolności do pięciu lat.

Incydent rozpoczął się na dworcu PKP w Stęszewie, gdzie rodzic zgłosił kradzież roweru swojego syna. Mężczyzna zauważył podejrzanego na skradzionym jednośladzie i samodzielnie go ujął, na co natychmiast zareagowała policja. Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze zatrzymali 44-latka, który próbował wyjaśnić swoją obecność na rowerze jedynie tym, że planował go szybko zwrócić.

Jak ustalono, mężczyzna miał na swoim koncie więcej przestępstw, w tym wcześniejsze kradzieże i zaległości alimentacyjne. Dodatkowo był poszukiwany przez prokuraturę. Analiza zapisów z monitoringu potwierdziła, że od 30 września dopuścił się serii kradzieży rowerów w okolicy dworca, metodą polegającą na przecinaniu zabezpieczeń. Wartość skradzionych jednośladów oszacowano na około 10 tysięcy złotych, a o dalszym losie zatrzymanego zdecyduje sąd.

Źródło: Policja Poznań


Oceń: Podejrzany o kradzież rowerów w Stęszewie zatrzymany przez policję

Średnia ocena:4.8 Liczba ocen:15


Zobacz Także