W nadchodzących dniach odbędzie się webinar skierowany do bibliotekarzy z Wielkopolski, mający na celu wprowadzenie do literatury z Azji Wschodniej. Spotkanie, które organizuje Wielkopolska Biblioteka Publiczna oraz Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, odbędzie się w formie on-line na platformie Zoom. Uczestnicy będą mieli okazję zgłębić temat wschodnioazjatyckiej literatury, co z pewnością wzbogaci ich wiedzę i umiejętności w tym zakresie.
Podczas webinaru uczestnicy dowiedzą się, czym jest literatura wschodnioazjatycka oraz jak należy o niej mówić, aby skutecznie przyciągać młodych czytelników do tej tematyki. Zostaną także zaprezentowane informacje na temat polskiego rynku wydawniczego, w tym wydawców, którzy specjalizują się w literaturze z Japonii, Korei Południowej oraz Chin. Uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z popularnymi gatunkami, tytułami i autorami, co może pomóc w poszerzaniu księgozbioru biblioteki.
Webinar zaplanowano na 25 maja 2026 roku i potrwa od godziny 12:00 do 14:15. Aby wziąć udział w spotkaniu, konieczne jest wcześniejsze zapisanie się poprzez formularz dostępny online. Liczba miejsc jest ograniczona, a sam udział w szkoleniu jest bezpłatny. Zarejestrowani uczestnicy otrzymają link do spotkania dzień przed jego rozpoczęciem. Osoby zainteresowane bardziej szczegółowymi informacjami mogą skontaktować się z organizatorką, Małgorzatą Bochińską.
Źródło: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Poznaniu
Oceń: Webinar o literaturze wschodnioazjatyckiej dla bibliotekarzy w Poznaniu
Zobacz Także



