Nowe implanty słuchowe zrewolucjonizują leczenie w Poznaniu


W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Poznaniu odbyły się pierwsze w Polsce wszczepienia nowoczesnych implantów słuchowych. Takie zabiegi mają na celu poprawę jakości życia pacjentów z problemami ze słuchem, a także umożliwienie im lepszego funkcjonowania w trudnych warunkach akustycznych. Nowe implanty, oparte na zaawansowanych technologiach, zapewniają nie tylko lepszą jakość dźwięku, ale także komfort psychiczny pacjentów.

Implanty na przewodnictwo kostne wszczepiano w poznańskim szpitalu od lat 90. XX wieku. Zmiany, jakie wprowadzono od 2019 roku, dotyczą aktywnych implantów, które różnią się konstrukcją od wcześniejszych modeli. Nowe systemy, takie jak Osia OSI300, zyskują uznanie wśród pacjentów dzięki lepszej jakości dźwięku oraz zmniejszonym problemom z rezonansami magnetycznymi, co jest istotnym aspektem dla osób korzystających z tych urządzeń.

Oprócz osób dorosłych, z nowych implantów mogą korzystać także dzieci. Warto jednak zaznaczyć, że nie każdy pacjent będzie odpowiednim kandydatem do ich wszczepienia. Wyboru odpowiedniego typu implantu dokonuje się na podstawie indywidualnych potrzeb i stanu zdrowia pacjenta. Wszystko po to, aby maksymalnie zwiększyć efektywność leczenia i poprawić komfort życia osób z niedosłuchem. Specjaliści z poznańskiego szpitala, mający największe doświadczenie w tej dziedzinie w Polsce, kontynuują także edukację innych terapeutów w kraju oraz Europie, co wpływa na dalszy rozwój i dostępność tego innowacyjnego leczenia.

Źródło: Urząd Miasta Poznań


Oceń: Nowe implanty słuchowe zrewolucjonizują leczenie w Poznaniu

Średnia ocena:4.49 Liczba ocen:14


Zobacz Także