Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych im. prof. Michała Iwaszkiewicza, z siedzibą w Poznaniu, to uczelnia niepubliczna, która rozpoczęła swoją działalność w 1997 roku. To miejsce, które specjalizuje się w kształceniu w obszarze nauk społecznych oraz artystycznych, oferując studentom możliwość rozwijania swoich pasji i umiejętności w różnorodnych dziedzinach.
Programy studiów są dostosowane do potrzeb rynku, co sprawia, że absolwenci są dobrze przygotowani do podjęcia pracy w wymagających zawodach. Uczelnia cieszy się rosnącą renomą i uznaniem wśród studentów, którzy szukają wysokiej jakości edukacji oraz możliwości rozwoju osobistego.
Historia
W dniu 11 września 1997 roku, Minister Edukacji Narodowej wydał zgodę na powstanie Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Uczelnia ta została włączona do rejestru wyższych uczelni niepublicznych, otrzymując numer 134. Już w tym samym roku, pierwsi studenci rozpoczęli naukę na kierunku „Zarządzanie i marketing”.
Decyzją Ministra Edukacji Narodowej z 29 września 1999 roku, WSUS otrzymała pozwolenie na kształcenie w wyższych studiach zawodowych na kierunku „Dziennikarstwo i komunikacja społeczna”. Natomiast z postanowienia z 21 grudnia 2001 roku, uczelnia uzyskała zgodę na utworzenie Wydziału Zamiejscowego w Katowicach, gdzie również prowadzono studia na wyżej wymienionym kierunku.
Na mocy decyzji Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 10 lipca 2003 roku, WSUS uzyskała uprawnienia do prowadzenia studiów magisterskich w dziedzinie „Dziennikarstwo i komunikacja społeczna”. Następnie, 14 maja 2004 roku, Minister Edukacji Narodowej i Sportu wydał zgodę na prowadzenie wyższych studiów zawodowych na kierunku „Ochrona dóbr kultury”, z wyspecjalizowaniem w „Ochronie prawnej dóbr kultury”.
Dnia 5 lipca 2004 roku, uczelnia uzyskała także zezwolenie na kształcenie w ramach wyższych studiów zawodowych na kierunku „Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo”. Z kolei, decyzją z 22 czerwca 2006 roku, uczelnia uruchomiła Wydział Artystyczny, gdzie oferowane są trzyletnie studia pierwszego stopnia na kierunkach: Wzornictwo i Architektura Wnętrz.
W dniu 4 sierpnia 2006 roku, WSUS otrzymała pozwolenie na prowadzenie studiów pierwszego stopnia na Wydziale Zamiejscowym w Koninie w zakresie „Stosunków międzynarodowych”. Kolejny krok w rozwoju uczelni nastąpił decyzją Państwowej Komisji Akredytacyjnej z 7 września 2006 roku, która przyznała Wydziałowi Zamiejscowemu w Kutnie uprawnienia do nauczania w kierunku „Prawo”, a Wydziałowi Zamiejscowemu w Katowicach – kierunek „Stosunki międzynarodowe”.
W roku 2007, WSUS uzyskała zgodę na prowadzenie studiów drugiego stopnia na Wydziale Artystycznym w kierunku Wzornictwo. Natomiast w dniu 31 lipca 2008 roku, decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, uczelnia otrzymała pozwolenie na prowadzenie jednolitych studiów magisterskich na kierunku „Prawo” w Poznaniu.
Władze Uczelni
Władze Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych im. prof. Michała Iwaszkiewicza w Poznaniu składają się z wybitnych osobistości, które prowadzą instytucję ku nowoczesnym metodom nauczania oraz rozwoju studentów.
- Rektor: dr. Aleksandra Iwaszkiewicz-Woda,
- Prorektor: Prof. dr Tomasz Lewandowski,
- Dziekan Wydziału Prawa i Komunikacji Społecznej: dr Ryszard Hayn,
- Dziekan Wydziału Artystycznego: Prof. dr hab. Władysław Wróblewski.
Kształcenie
Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych im. prof. Michała Iwaszkiewicza oferuje szeroką gamę programów edukacyjnych, które obejmują zarówno studia pierwszego, jak i drugiego stopnia. Uczelnia kształci na ośmiu różnych kierunkach, które są organizowane w ramach czterech wydziałów, w tym jednego zamiejscowego.
- Wydział Artystyczny
- Wydział Prawa i Komunikacji Społecznej
Wydział Artystyczny obejmuje następujące kierunki:
- Architektura wnętrz (studia licencjackie),
- Wzornictwo (studia zarówno licencjackie, jak i magisterskie).
W ramach Wydziału Prawa i Komunikacji Społecznej dostępne są:
- Dziennikarstwo i Komunikacja społeczna (studia licencjackie i magisterskie),
- Prawo (studia magisterskie).
Dodatkowo, uczelnia prowadzi studia podyplomowe, które są dostępne na trzynastu kierunkach, umożliwiając dalszy rozwój zawodowy i osobisty dla wszystkich chętnych.
Przypisy
- Kierunki. wsus.pl. [dostęp 01.09.2013 r.]
Pozostałe obiekty w kategorii "Uczelnie":
Wyższa Szkoła Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu | Collegium Da Vinci | Kolegium Rungego w Poznaniu | Politechnika Poznańska | Collegium Adama Wrzoska w Poznaniu | Collegium Heliodori Święcicki w Poznaniu | Collegium Iuridicum w Poznaniu | Collegium prof. Józefa Chmiela w Poznaniu | Collegium św. Marii Magdaleny w Poznaniu | Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu | Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu | Wydział Inżynierii Materiałowej i Fizyki Technicznej Politechniki Poznańskiej | Wydział Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu | Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu | Kolegium Zembala w Poznaniu | Kampus Morasko | Collegium Maius w Poznaniu | Collegium Iuridicum Novum w Poznaniu | Collegium im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu | Collegium im. Cieszkowskich w PoznaniuOceń: Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych im. prof. Michała Iwaszkiewicza w Poznaniu